Dovolenka VS oprava bytu/domu? Možete mať všetko.

Stále častejšie ma oslovujete a zaujímate sa o to, ako ušetriť, kde vziať peniaze navyše. Ja radšej ukazujem, ako sa dá zarobiť…….Koniec koncov šetrením ešte nikto nezbohatol.

 

Tvorba aktiv

(Pre upresnenie – nerozprávam teraz o ušetrení na splátkach, či na poistnom. To je samozrejmosť a refinanc alebo zníženie poistného Vám dnes spraví každý šarlatán J Za toto sa nepovažujem za jedinečnú 😀 Rozprávam o šetrení všeobecnom, celkových výdajov, rodinnom rozpočte, kalkuláciách a v prvom aj konečnom rade o nasporení hotovosti – zhodnoteniu, získaniu majetku)

Posledný polrok sa tejto téme venujem viac ako často. Jednak z vlastnej iniciatívy ale prevažne kvôli Vám – mojim klientom.  Ak budete chcieť stále šetriť, uberať si z radostí (inak najväčších pasívnych výdajov) ako je oblečenie, smartfóny, autá, dovolenky nikdy nebudete šťastní a spokojní a zároveň sa nedonutíte posunúť finančne vpred.

A ak sa Vás aj niekto snaží presvedčiť že sa máte vzdať štvrť, ba dokonca pol výplaty na sporenie nerobte to! Človek má žiť.

Zistili ste, že máte veľa PASÍV ? To je v poriadku……ak máte aj AKTÍVA –  väčšie ako pasíva.

Povedzme si to na tomto príklade: Chcem ísť s rodinou na dovolenku. Zároveň nám ale treba nové gumy na auto, a zišlo by sa vymeniť kuchynskú linku.

  • je to mimoriadny výdpetratotev.skaj, väčšinou sním rodina neráta mesačne. Ak to nie je toto je to niečo iné a každý rok sa to opakuje…už to nebude síce linka ale napr. sedačka…..šak to poznáte.

Toto je navyše k rozpočtu, a kde na to vziať? Úver v banke? U rodičov? Na splátky?

Takže pasíva VS aktíva (linka je určite aktívum – zvýši hodnotu Vášho bytu či domu).

80% ľudí sa rozhodne pre dovču, asi aj gumy a linka počká – alebo pôjde na splátky a z úroku sa stane ďalšie pasívum.

Ide to vyvážiť, vymyslieť ku spokojnosti každého jednotlivca aj rodiny. Ja vytváram pre mojich klientov aktíva (Samozrejme aj kopec iných finančných služieb). Aktíva ktoré im dorovnávajú ich potreby a navyšujú majetky. Lajtsky povedané zarábajú na ich útraty a potešenia.
finančný sprostredkovateľ

 

Peniaze sú tu pre nás a majú pre nás pracovať.

Rada Vám poskytnem viac in
formácií osobne.