Radi stávkujete alebo tipujete v športkách? Nemusíte vďaka tomu dostať Hypotéku.

stávkovanie-450x337-1-450x225

Všetci dobre vieme, že tipovanie je dnes novodobý šport a veľa z nás vňom našla obľubu. Ten adrenalín, sledovanie priebežného stavu, túžba po výhre a podvedomé rozmýšľanie nad tým, čo urobiť s vyhranými peniazmi.
Či chceme, či nie, pri tipovaní bude vždy hrať svoju rolu aj šťastie a náhoda. V podstate by sme to mohli nazvať aj rizikovou investíciou 😀

Osobne by ma to asi nikdy nenapadlo, ale bohužiaľ, mám už aj takúto skúsenosť….Hypotéka ZAMIETNUTA…. A dôvod? Tak ten prekvapí aj Vás, a myslím, že rovnako ako mňa by to nenapadlo viacerích.
Klient, tridsiatnik, pekný príjem, slobodný, má za sebou už 2 splatené úvery – v podstate dokonalý prípad. O to viac ma šokoval telefonát z banky s negatívnou odpoveďou. Hypotéka zamietnutá z dôvodu takého, že vo výpisoch, ktoré sme predložili banke našli platby za internetové stávkovanie a rozhodli sa, že na základe možného rizika neschopnosti splácať, nakoľko sa klient venuje hazardným hrám, úver zamietnu…..nemyslite si, že to boli nejaké horibilné sumy, za 6 mesiacov išlo asi o 160 vsadených eur a pripísaných z výhier 310 eur.
Uver sa samozrejme schválil v inej banke, kde nebolo treba výpisy predkladať ale aspoň už viem, načo si dávať zasa pozor.

Poprípade ak máte možnosť, stávkujte v hotovosti na pobočkách stávkových kancelárií :)
A keď už sa tak rozhodnete, tu je pár rád ako riskovať a eliminovať riziko:

1. Stanovte si peňažné limity
Vyčleňte si bankroll – sumu, s ktorou chcete a môžete hrať. Nikdy nestavte toľko koľko nemôžte prehrať. Snažte sa na jeden tiket staviť maximálne 2% svojho bankrollu, aby vás žiadna prehra nepoložila. Bez ohľadu na to, či ide o „tutovku“, alebo risk. Zodpovednosť a sebakontrola sú na prvom mieste.

2. Vyhnite sa veľkému množstvu zápasov na tikete
Čím viac zápasov tým krajšie číslo na konci tiketu. Ale nepodľahnite vidine vysokej výhry, to riziko za to z dlhodobého hľadiska nestojí. Snažte sa, aby ste na tikete mali tak 2 – 5 zápasov.

3. Tipujte len tie zápasy, o ktorých máte prehľad
Tipujte len zápasy tých líg, ktoré máte pod drobnohľadom, ktorým sa najviac venujete. Každá stávka musí byť premyslená. Musíte presne vedieť prečo tipujete tak ako tipujete.