IMG_0205

Ak sa  už rozhodnete ísť vlastnou cestou podnikania, hľadáte zodpovedné, ľudom a firmám prospešné zameranie v oblasti služieb – tvoriť a pracovať pre ľudí, uvedomujete si vysokú mieru zodpovednosti,  viete že vzdelanie treba získavať celý život, disponujete s vlastnosťami ako pokora, ale aj cieľavedomosť, tak spĺňate základné predpoklady že budete úspešný podnikateľ.

 

Či ste si našli správne odvetvie – finančný sprostredkovateľ posúďte sami.

 

 

Ja vlastne ani neviem ako vznikol dojem, že finančníkom môže byť každý, ale rozhodne stým nesúhlasím. Nerozhoduje vzdelanie? Vlastnosti? Žiadne kritériá? Nič? Potom to tak je, že náš skromný ujo bol finančník, pumpár bol finančník, predavačka je finančníčka, čašník je finančník, stredoškoláci sú finančníci……..A dôvody prečo začať sú ešte lepšie:  „Vyskúšam či mi to pôjde“ alebo „Aspoň si niečo privyrobím“ nebodaj „nechcem robiť, tak skúsim toto“…….

Predsa ani lekár nejde operovať aby zistil či ho anatómia tela zaujíma. Ide do toho od začiatku, naplno a stým, že vie čo od profesie očakáva a čo jej prinesie. A presne s takými ľuďmi chcem spolupracovať ja. A som presvedčená že na túto profesiu sa nehodí 90% ľudí, ale to je v poriadku.

Klienti majú právo na to, aby sa o ich zarobené peniaze alebo celoživotné úspory staral profesionál. Profesionál, ktorý naozaj vie, čo klient potrebuje a čo je pre neho vhodné, má všeobecný rozhľad a dokáže ponúknuť celý finančný trh bez obmedzení.

Do finančníctva som neprišla preto, lebo to bola ľahšia varianta práce, ale preto, že som v tom videla svoju
budúcnosť a nekončiaci rad spokojných klientov.

Rada sa stretnem s ľuďmi, ktorých zaujíma jeden z najdôležitejších sektorov – financie a chcú ísť svojou cestou tak ako ja. Nesľubujem hory ani doly, pretože už od mala ma učili, že každý si je strojcom svojho šťastia. Čo ale odo mňa môžete očakávať je môj vlastný a osobitý prístup a nekonečné pracovné nadšenie.

Teším sa na spoluprácu

 

Petra Kubišová