Potrebujem životné poistenie?

Životné poistenie má v portfóliu úplne každý finančný sprostredkovateľ. Či mu aj presne rozumie, alebo pozná jeho výhody, vie ho aj správne zostaviť je druhá vec.

Každý by si mal uvedomovať riziká, ktorým sme dennodenne vystavovaní a následkom ktorých sa nám aj našej rodine môže otočiť životná a finančná situácia o 360 stupňov.

Ak ste živiteľ rodiny a celú domácnosť a strechu nad hlavou zabezpečuje len Váš príjem, alebo máte záväzky voči banke, alebo rodine, priateľom a v prípade nešťastia po Vás ostanú dlhy, mali by ste si odpovedať na otázku či potrebujete životné poistenie, rozhodne áno.

Životné poistenie poznáme úrazové alebo kapitálové, investičné.

Úrazové poistenie, alebo riziková zložka v investičnom či kapitálovom poistení slúži na krytie úrazových a zdravotných rizík.

Kapitálová alebo životná zložka slúži ako určitá forma sporenia a zhodnocovania finančných prostriedkov klienta.

Kapitálové poistenie je tradičné poistenie, kde sú finančné prostriedky zhodnocované priamo poisťovňou. Výhodou je garantovaná poistná suma, ktorú v prípade dožitia sa poistnej doby od poisťovne dostanete. Táto poistná suma môže byť zvýšená o podiely na zisku poisťovne.

Ak si však klient porovná sumu investovaného poistného počas celej doby jeho trvania s garantovanou sumou, ktorú dostane pri dožití, spravidla býva s výsledkom sklamaný. Za garanciu sa platí. Takisto dostupnosť prostriedkov v kapitálovom poistení počas doby jeho trvania je takmer nulová. Ak je aj možné na tieto prostriedky „siahnuť”, je to extrémne nevýhodné.

Investičné životné poistenie je modernejšia a rozhodne variabilnejšia forma životného poistenia. Kapitálotvorná zložka poistného je tu v pravom slova zmysle investovaná a to nie prostredníctvom poisťovne, ale v investičných podielových fondoch spravovaných správcovskou spoločnosťou.

 

Ktoré poistenie, a či vôbec Vám poradí Váš finančný sprostredkovateľ. Pýtajte sa aj na poplatky spojené s administráciou zmluvy. Ich výška má totiž podstatný vplyv na konečnú sumu peňazí ktoré dostanete pri šťastnom dožití sa konca poistnej doby.

Ak ešte žiadneho nemáte, alebo sa chcete nezáväzne informovať, rada Vám poradím.

Kontaktný formulár